Chirurgia stomatologiczna

Szereg zabiegów oraz operacji wykonywanych w jamie ustnej jest bardzo szeroki, a obejmuje m.in. ekstrakcję, wczepianie implantów, leczenie ropni i inne. W naszym gabinecie w Gdańsku przeprowadzamy leczenie zębów z zakresu chirurgii stomatologicznej. Oczywiście zabiegi tego typu poprzedza konsultacja stomatologiczna. Chirurg stomatolog zajmujący się tą dziedziną w naszym zespole to lek. dent. Wojciechowska Barbara.

 

Chirurgia stomatologiczna – ekstrakcja zębów

 

Konieczność usunięcia zębów może być spowodowana różnymi czynnikami, najczęściej wymienianymi są: wada zgryzu, rozległa infekcja bądź ogólny stan uzębienie czy też przyzębia. Zabieg ten często kojarzony jest z długotrwałym leczeniem i bólem. Niemniej jednak chirurgia stomatologiczna umożliwia przeprowadzenie ekstrakcji w ciągu jednej wizyty ze znieczuleniem miejscowym.

 

Chirurg stomatolog na konsultacji ustala z pacjentem wszelkie kwestie dotyczące indywidualnego leczenia. Ekstrakcja chirurgiczna polega na nacięciu dziąsła i odseparowaniu zęba od pobliskich tkanek, a następne usunięciu go. W tym przypadku na 7 do 10 dni pacjentowi zakładane są szwy, które mają przyśpieszyć gojenie się rany.

 

Konsultacja stomatologiczna – Gdańsk

 

Podejrzewając konieczność skorzystania z zabiegów wchodzących w skład chirurgii stomatologicznej, należy uprzednio udać się na konsultację. Na tego typu wizycie chirurg od zębów przeprowadzi niezbędne badania, umożliwiające rozplanowanie dalszych etapów leczenia. Stomatolog wdroży indywidualny plan dostosowany do pacjenta, mający na celu przywrócenie zdrowia jamy ustnej.

 

W celu umówienia się na wizytę do chirurga stomatologa bądź konsultację w naszym gabinecie umiejscowionym w Gdańsku wystarczy skontaktować się z recepcją telefonicznie lub mailowo. Znajdziemy dla Ciebie dogodny termin i odpowiemy na ewentualne pytania. Co więcej, bezpośrednio obok naszego gabinetu znajduje się parking. Dodatkowo niedaleko umiejscowiony przystanek autobusowy umożliwia wygodne dotarcie na wizytę także komunikacją miejską.

ЗАКРЫТЬ

X

Umów sie na wizytę