ВИНИРЫ

Licówka to cementowana odbudowa protetyczna, stanowiąca cienką płytkę ceramiczną, porcelanową lub kompozytową licującą przednie (przedsionkowe) powierzchnie zębów. Założenie jednej nakładki najczęściej wiąże się z preparacją (oszlifowaniem) zęba, w minimalnym stopniu. Pozwala zmienić kształt i kolor własnych zębów.

Czy szlifowanie pod licówkę boli?

Takie zabiegi są wykonywane w znieczuleniu miejscowym, natomiast przy opracowywaniu zęba dla np. zamknięcia diastemy często odbywa się to bez klasycznego opracowywania i nie jest bolesne dla Pacjenta.

Jak przebiega ich zakładanie?

Zabieg wykonywany jest po zlikwidowaniu wszystkich stanów zapalnych, które mogły powstać w jamie ustnej. Do zakwalifikowania pacjenta do zabiegu niezbędna jest specjalistyczna konsultacja lekarska przeprowadzana w gabinecie. Po pozytywnej decyzji lekarza w porozumieniu z pacjentem wyznaczamy terminy na realizację metamorfozy uśmiechu. 🙂 W trakcie przygotowania do wykonania licówki porcelanowej wykonujemy skan diagnostyczny, który jest nowoczesną alternatywną dla klasycznych, często nieprzyjemnych wycisków z masy plastycznej. Podczas kolejnej wizyty dokonywane jest przymierzenie makiety, którą do następnej wizyty Pacjent może ocenić i przekazać uwagi potrzebne do wprowadzenia korekt, jeśli takowe chce wprowadzić. Gdy te zostaną naniesione, możliwe jest przystąpienie do oszlifowania zęba, gdy istnieje taka konieczność, i założenia ostatecznej nakładki porcelanowej na zęby.

Dodatkowe informacje po zabiegu

Pacjentom, którzy zdecydowali się na założenie licówek porcelanowych, zaleca się powstrzymywanie przez kilkanaście godzin po wykonaniu tego zabiegu od spożywania pokarmów oraz picia napojów o bardzo zimnej oraz ciepłej temperaturze. Wszelkie zalecenia pozabiegowe każdy Pacjent otrzymuje podczas ostatniej wizyty w formie pisemnej. W razie pojawiających się pytań służymy pomocą. 🙂

Aktualne ceny licówek porcelanowych oraz kompozytowych są zamieszczone w zakładce „CENNIK”.

ЗАКРЫТЬ

X

Umów sie na wizytę