Wędzidełko

Podcięcie wędzidełka podjęzykowego to zabieg wykonywany zarówno u dzieci, jak i u dorosłych, kiedy jest ono zbyt krótkie. Wędzidełko jest strukturą tkankową, znajdującą się między spodem języka a dnem jamy ustnej. Skrócone wędzidełko powoduje problemy z prawidłową wymową, przeżuwaniem pokarmów oraz utrzymaniem higieny jamy ustnej. Zabieg chirurgiczny jest prostym, bezbolesnym, a co najważniejsze – skutecznym rozwiązaniem.

Krótkie wędzidełko języka może spowodować także wady zgryzu, a w następstwie choroby zębów i przyzębia. Jednak największym problemem u osób z krótkim wędzidełkiem są wady wymowy. Z powodu skróconego wędzidełka język wchodzi między zęby, co wywołuje u dziecka efekt seplenienia.

Podcięcie wędzidełka podjęzykowego wymaga podania znieczulenia miejscowego, co sprawia, że dolegliwości bólowe nie są w ogóle odczuwalne.

Kilka dni po zabiegu podcięcia wędzidełka może występować niewielkie krwawienie, które nie powinno budzić niepokoju. Pacjent może spożywać posiłki już po około dwóch godzinach od zabiegu, kiedy leki znieczulające przestają działać. W ciągu pierwszych dni rekonwalescencji zalecane jest wykonywanie ćwiczeń, które uniemożliwiają powstanie zrostów pod językiem. W przypadku wad wymowy sam zabieg nie rozwiązuje problemu w 100%, niezbędne są dodatkowe ćwiczenia logopedyczne.

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu mogą być:

  •  zaburzenia krzepliwości krwi,
  •  przyjmowanie leków, zmniejszających krzepliwość krwi,
  •  infekcja górnych wróg oddechowych,
  •  uczulenie na leki znieczulające.

Zabieg przeprowadzany jest w gabinecie stomatologicznym PREMIÈRE DENT w znieczuleniu miejscowym. Dlatego jest to zabieg całkowicie bezbolesny. Po zabiegu wędzidełko goi się zazwyczaj bezproblemowo stosując odpowiednie metody pielęgnacji. W tym należy także dbać o ogólną higienę jamy ustnej. Leczenie jest prowadzone we współpracy z logopedą.

ЗАКРЫТЬ

X

Umów sie na wizytę