Bonding

Co to jest bonding?

Bonding to aktualnie prawdziwy hit stomatologii estetycznej. Ta nieinwazyjna metoda odbudowy zębów pozwala na korektę niewielkich nierówności i ukrycie drobnych wad (np. przebarwień) – a do tego gwarantuje bielszy odcień zębów. Efekt jest natychmiastowy, widoczny od razu po wizycie!

Jak to możliwe?

Bonding polega na nałożeniu cienkiej warstwy kompozytu (podobnego do tego, który stosuje się przy wypełnieniach ubytków) na licową stronę zęba.
Nakłada się go bezpośrednio na powierzchnię zębów, bez żadnej ingerencji w szkliwo. W przeciwieństwie do innych zabiegów estetycznych (np. licówek czy koron), nie wymaga nawiercania ani spiłowywania choćby najcieńszej warstwy szkliwa.
Odcień kompozytu jest dobierany indywidualnie, tak, by uzyskać efekt pięknego uśmiechu dopasowanego do urody pacjenta, jego preferencji, upodobań. Zaletą bondingu jest to, że nie żółknie i nie wchłania barwników spożywczych. Aby efekt utrzymał się jak najdłużej, służąc Pacjentowi na lata, raz na pół roku konieczne jest gabinetowe profesjonalne polerowanie zębów objętych bondingiem.

Bonding to rewolucja w porównaniu z wielogodzinnym przesiadywaniem na fotelu stomatologicznym i inwazyjnymi metodami rekonstrukcji zębów 🙂

Zmień swój uśmiech podczas jednej wizyty!

Po wykonaniu zabiegu, jakim jest bonding, oprócz kontrolowania stanu odbudowanych zębów i ich profesjonalnego polerowania należy regularnie odwiedzać dentystę, najlepiej raz na pół roku, celem przeglądu stomatologicznego , higienizacji oraz ewentualnego leczenia ubytków próchnicowych.

zamknij

X

Umów sie na wizytę