SKALING / PIASKOWANIE

Skaling jest zabiegiem polegającym na usunięciu twardych złogów nazębnych (kamienia nazębnego), odbywa się to poprzez oddziaływanie ultradźwiękowej końcówki skalera na kamień nazębny.

Piaskowanie jest zabiegiem polegającym na usunięciu osadu (przebarwień) z powierzchni zębów. Pod ciśnieniem jest podawana woda w połączeniu z specjalnym składem cząsteczek czyszczących.

Jak często powinno się wykonywać taki zabieg?

W zależności od tego, czy mamy osad lub kamień.

Jeśli nie usuwamy kamienia w odpowiednim czasie, skutkuje to odsuwaniem się dziąsła od normalnego położenia i jest jedną z przyczyn tzw. parodontozy.

Czy piaskowanie jest szkodliwe?

Jeśli zabieg jest przeprowadzony w profesjonalny sposób (sprzęt, jakość piasku użytego do piaskarki) oraz techniki piaskowania i polerowania, jest to absolutnie bezpieczne.

Jak długo utrzymuje się efekt po takim zabiegu?

Wszystko zależy od domowej pielęgnacji, przy prawidłowo wykonanych zabiegach oczyszczania jamy ustnej w domu taki efekt potrafi się utrzymywać około 2-3 lat.

U Pacjentów, którzy niedokładnie przeprowadzają oczyszczanie zębów w domu lub mają sprzyjające warunki do odkładania się kamienia lub przebarwień (dieta, wady zgryzu), taki zabieg trzeba wykonywać o wiele częściej.

zamknij

X

Umów sie na wizytę

pl_PLPolski