SKALING / PIASKOWANIE/ HIGIENIZACJA

Skaling jest zabiegiem polegającym na usunięciu twardych złogów nazębnych (kamienia nazębnego), odbywa się to poprzez oddziaływanie ultradźwiękowej końcówki skalera na kamień nazębny.

Piaskowanie jest zabiegiem polegającym na usunięciu osadu (przebarwień) z powierzchni zębów. Pod ciśnieniem jest podawana woda w połączeniu z specjalnym składem cząsteczek czyszczących.

Higienizacja to profesjonalny zabieg polegający na połączenie obu powyższych celem osiągnięcia najlepszych rezultatów higienicznych, przy równoczesnej obecności kamienia i osadów nazębnych.

Jak często powinno się wykonywać taki zabieg?

W zależności od tego, czy mamy osad lub kamień.

Jeśli nie usuwamy kamienia w odpowiednim czasie, skutkuje to odsuwaniem się dziąsła od normalnego położenia i jest jedną z przyczyn tzw. parodontozy.

Obecnie zalecana jest profesjonalna higienizacja minimum raz do roku! Wyjątkiem od tej zasady są Pacjenci, u których lekarz/ higienistka zalecili częstsze zabiegi ze względu na stan przyzębia.

Czy piaskowanie jest szkodliwe?

Jeśli zabieg jest przeprowadzony w profesjonalny sposób (sprzęt, jakość piasku użytego do piaskarki) oraz techniki piaskowania i polerowania, jest to absolutnie bezpieczne.

Jak długo utrzymuje się efekt po takim zabiegu?

Wszystko zależy od domowej pielęgnacji, przy prawidłowo wykonanych zabiegach oczyszczania jamy ustnej w domu taki efekt potrafi się utrzymywać około 2-3 lat.

U Pacjentów, którzy niedokładnie przeprowadzają oczyszczanie zębów w domu lub mają sprzyjające warunki do odkładania się kamienia lub przebarwień (dieta, wady zgryzu), taki zabieg trzeba wykonywać o wiele częściej.

W naszym gabinecie zabiegiem profesjonalnej higienizacji zajmują się higienistki.
Dla pacjentów regularnie wykonujących w/w zabieg w naszym gabinecie od zawsze oferujemy obniżoną cenę usługi. 🙂

zamknij

X

Umów sie na wizytę