Fakty i mity

Czas, aby rozprawić się z mitami stomatologicznymi i dodać garść faktów! Przedstawiamy popularne z nich, by szerzyć wśród naszych pacjentów prawdziwą wiedzę, oraz aby jeszcze lepiej dbać o zdrowie jamy ustnej.

PICIE COLI POWODUJE ROZPUSZCZANIE UZĘBIENIA – MIT!

Nikogo nie będziemy zachęcać do picia słodzonych napojów gazowanych, ale nie możemy się również zgodzić z powyższym mitem. Prawdą jest natomiast, iż cola zawiera cukry przez co wpływa na korozję szkliwa. Wystarczy nie dopuścić do jej pogłębienia powstrzymując się od mycia zębów ok. 30 min po wypiciu napoju lub wypić go przez słomkę.

PRÓCHNICA JEST ZAKAŹNA – FAKT!

Można się nią zarazić np. poprzez pocałunek. Nie wskazane jest również oblizywanie smoczka dziecku, gdyż łatwo można w ten sposób „przekazać” mu próchnicę.

KRWAWIĄCYCH ZĘBÓW SIĘ NIE SZCZOTKUJE – MIT!

Szczotkuje się, koniecznie ! Brak higieny jamy ustnej prowadzi do odkładania płytki nazębnej, a stąd już prosta droga do zaostrzenia stanu zapalnego. Zachęcamy także do odbycia wizyty u stomatologa w celu rozwiązania problemu.

PICIE MLEKA POMAGA CHRONIĆ ZĘBY – FAKT!

Mleko i inne przetwory mleczne takie jak: maślanki, kefiry, twarogi zawierają wapń – budulec kości, a więc i zębów.

PO SCALINGU KAMIEŃ OSADZA SIĘ SZYBCIEJ – MIT!

Ściąganie kamienia nie ma wpływu na szybkość osadzania się go na zębach. Natomiast zła lub niedokładna higiena – jak najbardziej !

zamknij

X

Umów sie na wizytę