LECZENIE KANAŁOWE

Leczenie to polega na usunięciu (w znieczuleniu miejscowym) chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba, opracowaniu, zdezynfekowaniu ich i wypełnieniu materiałem zwanym gutaperką. W zależności od tego na jakim etapie zgłosił się Pacjent oraz od indywidualnej budowy anatomicznej kanałów, leczenie może być jednowizytowe lub kilkuwizytowe. Biorąc pod uwagę pęd życia, jakim obecnie żyjemy, w naszym gabinecie zawsze staramy się ograniczyć ilość wizyt do minimum, tak, aby leczenie mogło oprócz tego, że pomyślnie, przebiec również szybko i sprawnie.

Czy leczenie kanałowe boli?

W dzisiejszych czasach znieczulenie miejscowe stosowane w stomatologii jest na tyle skuteczne, aby sam zabieg  można wykonać właściwie bezboleśnie.

Czasami zdarza się, że etap na którym zgłosił się Pacjent jest na tyle zaawansowany (zaawansowany stan zapalny, ropień), że potrzebna jest większa ilość czasu, aby znieczulenie zaczęło działać.

Dlaczego nie usuwa się zębów, a leczy je kanałowo?

Leczenie i pozostawienie własnego zęba jako „własnego implantu” jest najbardziej rozsądnym rozwiązaniem nie tylko dla zdrowia, ale też znacznie tańsze niż odbudowa implanto- protetyczna. Oczywiście wtedy, kiedy zostają spełnione warunki do właściwej  szczelnej odbudowy. Nawet w przypadku dużych zmian okołowierzchołkowych, przy prawidłowo wykonanym leczeniu ząb może funkcjonować przez wiele lat, a sama zmiana potrafi ulec wygojeniu.

Każde usunięcie zęba i brak odbudowy mostem lub implantem, zmniejsza jakość przeżuwania pokarmu, a tym samym trawienia, co bezpośrednio wpływa na cały układ trawienny.

Czy taki ząb będzie mi służył do końca życia?

Niestety nie ma takich gwarancji. Ponieważ postęp dzisiejszej stomatologii wiąże się z pracą w dużym powiększeniu (mikroskop), sukces leczenia zależy od wysokich umiejętności lekarza, ale też czasami od zdolności regeneracyjnych organizmu.

Przy prawidłowej odbudowie po leczeniu kanałowym, właściwej higienie jamy ustnej i wizytach kontrolnych powodzenie leczenia wzrasta wielokrotnie.

 

Koszt pierwotnego lub ponownego leczenia kanałowego zęba w naszym gabinecie jest uzależniony od ilości kanałów jakie posiada.
Aby uzyskać więcej informacji na ten temat zachęcamy do odwiedzenia zakładki „CENNIK” lub kontaktu bezpośrednio z recepcją w klinice lub telefonicznie (zakładka „KONTAKT”).

zamknij

X

Umów sie na wizytę